Firma i technologia

Czym zajmuje się DisplayLink?

DisplayLink rozwija technologię pozwalającą na łączenie różnego rodzaju urządzeń wyświetlających obraz (monitory, projektory, tablety) z urządzeniami, które chciałyby ten obraz wyświetlać. Na dzień dzisiejszy najpopularniejszym medium służącym do tych połączeń jest łącze USB. DisplayLink jest jedyną firmą oferującą pełne rozwiązanie pozwalające na łączenie urządzeń, takich jak monitory, z komputerem za pomocą przewodów USB.

Co sprzedaje DisplayLink?

Model biznesowy DisplayLink jest dwuwarstwowy. DisplayLink projektuje i wytwarza (w zewnętrznej fabryce) układy scalone i oprogramowanie do nich pozwalające na tworzenie urządzeń pozwalających na łączenie monitorów lub innych wyświetlaczy z komputerem. Nasi bezpośredni klienci to firmy takie jak Dell, Sony, Toshiba i inni producenci sprzętu, którzy kupują od nas układy scalone i na ich bazie produkują końcowy sprzęt komputerowy taki jak: przejściówki USB/DVI, uniwersalne stacje dokujące, projektory USB, minimonitory i wiele innych.

Czym zajmuje się oddział w Polsce?

Rozwiązanie DisplayLink jest w pewnym sensie nietypowe w porównaniu z innymi układami scalonymi, ponieważ bardzo duży ciężar rozwoju spoczywa po stronie programowej sterowników i serwisów działających po stronie komputera do którego podłączane są urządzenia bazujące na chipach DisplayLink.

Katowickie biuro skupia się na rozwoju tego oprogramowania. Zajmujemy się zarówno tworzeniem niskopoziomowego kodu sterowników pracujących w jądrze systemu operacyjnego, jak i rozwojem serwisu obsługującego całą ścieżkę przesyłu obrazu.